Rewolucja w pozycjonowaniu - Google robi porządki

logo googleW ostatnich dniach Google wprowadziło istotną poprawkę w algorytmach wyszukiwania, która poskutkowała zmianami na czołowych pozycjach pod szeregiem haseł kluczowych i wyrzuciły z pierwszych pozycji w wynikach wyszukiwania wiele wyników kierujących nawet do znanych na rynku firm o randze potentatów.

Pierwszym etapem było wprowadzenie 24 kwietnia aktualizacji Penguin do algorytmu wyszukiwania, co poskutkowało gwałtownymi spadkami znacznej części pozycjonowanych w Polsce stron. Prowadzone przez RI OMEGA witryny niestety również nie uniknęły spadków, jednakże udało się pozycje szybko odrobić (z nawiązką) po zmianie sposobu pozycjonowania na zgodny z wytycznymi Google dla webmasterów.

zmiana pozycji w wyszukwiarkach po Google Pinguin
Na czym polegała zmiana? Głównie na zmniejszeniu się roli SWL'i (systemów wymiany linków) oraz linków ze stopek w wynikach wyszukiwania. W ramach reakcji zupełnie zrezygnowaliśmy z używania SWL'i i stworzyliśmy szereg artykułów tematycznych powiązanych z obszarami działania witryn Klientów. Dodatkowo wykonane zostało uzupełniające katalogowanie (co również jest zgodne z wytycznymi Google), jak widać po efektach - skutecznie.

Drugi etap

Drugi etap działań Google to akcja przeciw firmom na szeroką skalę korzystającą z systemów wymiany linków do uzyskiwania wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania. Jak podaje Seoportal straciły pozycję m.in. Bank Millenium, Play (który "za karę" wypadł nawet z jego haseł naturalnych - Play i Play24), zauważalne są także braki w wynikach wyszukiwania porównywarek cenowych, które jeszcze niedawno gościły na pierwszych miejscach pod hasłami ogólnymi jak i np. portalu tablica.pl

Google wprowadzając kary dla łamiących zasady witryn po raz kolejny wskazuję drogę do skutecznego, trwałego i zgodnego z wytycznymi pozycjonowania, i pokazuje przy tym że nawet polskich "wielkich" się nie boi. Bo zasady obowiązują wszystkich.

Dorian Rochowski                

Motto

"Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces." - Henry Ford

Kontakt

Rozwiązania Informatyczne "OMEGA"

  • Tel: (+48) 504 386 000
  • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  • WWW: www.riomega.pl